Енергоефективність

ЯК ЗЕКОНОМИТИ ВДОМА І НА РОБОТІ:

На сьогоднішній день, постає гостро питання щодо економії енергоресурсів. Скористайтеся простими і не витратними способами економії електроенергії вдома та на роботі, які допоможуть Вам зберегти і електроенергію, і кошти:

- Заміна звичайних лампочок на енергозберігаючі дозволяє заощадити 20-25 % електроенергіїї. Вартість таких лампочок вища, ніж звичайних, але служать вони набагато довше. За рахунок того, що дані лампочки практично не нагріваються, витрачена енергія йде тільки на освітлення.
- Правильно використовуйте електрочайник. Він споживає від 2 до 3 кВт*год. Постарайтеся наливати в чайник необхідну кількість води – цим ви зекономите електроенергію та час для нагріву води.
- Не допускайте нагрівання холодильника прямими сонячними променями і не ставте його біля плити або батареї опалення. Також для економії електроенергії необхідно своєчасно розморожувати холодильник і ніколи не ставити в нього гарячі страви.
- Завантажуйте пральну машину згідно з інструкцією. Коли пральна машина не повністю завантажена білизною – втрачаються 10 %–15 % електроенергії. При неправильно вибраній програмі прання втрачається до 30 % електроенергії.
- Не забувайте міняти або чистити фільтри пилососа, адже інакше вони будуть ускладнювати його роботу, зменшувати тягу повітря і, як наслідок, збільшувати його енергоспоживання.
- Завжди вимикайте світло, виходячи надовго з приміщення. При виході з будинку вимкніть з розеток усі побутові прилади, крім холодильника.
- Не залишайте електроприлади в режимі "standby" (режим очікування) – вимикайте їх з розетки. По-перше, це безпечніше, по-друге, вимкнення приладів з мережі, наприклад, телевізора, зарядного пристрою мобільного телефону, – дозволить зменшити використання електроенегії в середньому до 300 кВт/год в рік.
-Купуйте побутову техніку класу А, А+, А++. Завдяки цьому економія електроенергії в кінці місяця буде очевидна. У порівнянні з приладами більш низького класу енергоспоживання, вони споживають електрики на 30 %-40 % менше.

І ще декілька порад, які допоможуть Вам зберегти і тепло і кошти.
- Майже 30 % усього тепла виходить з вашої оселі через шпарини у дверях та вікнах.
Порада: елементарні заходи теплоізоляції допоможуть підвищити температуру в квартирі на 3-4° С. (заклейте вікна та проведіть ізоляційні заходи).
- Електричний вентилятор здатний усього за годину витягти багато тепла з вашої оселі;
Порада: вимикайте пристрій, як тільки він зробить свою справу.
- Якщо ваші батареї недостатньо нагріваються – проблемою може бути утворення повітряних пробок. Порада: щоб вирішити проблему достатньо відкрутити клапан на батареї і дочекатися, доки потече вода.
- Вкритий фольгою теплозахисний екран, розміщений між стіною та батареєю, здатен підвищити тепловіддачу радіатора на 20 %. При цьому витрати на опалення приміщення зменшуються на 5-10 %. Порада: наклейте фольгу на ДСП та розмістіть на стіні за батареєю.
- Якщо у вас довгі штори, то майже 20 % тепла йде на обігрів вікна, а не кімнати.
Порада: штори, що не закривають батарею, дають можливість надходити теплу в кімнатний простір.
- Тепловтрати через вхідні двері й розбиті вікна в під’їздах можуть становити близько 5-15 % від сумарних теплових втрат будинку. Порада: закривайте вхідні двері та заскліть вікна у своїх під’їздах. Це допоможе зберегти тепло у всіх приміщеннях будинку!

Адміністрація ТзОВ «Енергія-Новий Розділ»