Зниження споживання електричної енергії у пікові періоди та можливість її економії

Шановні побутові споживачі ТзОВ «Енергія-Новий Розділ»!Збільшення споживання електричної енергії в нічний час сприяє вирівнюванню графіку навантажень об’єднаної енергетичної системи України та забезпечує зниження обсягів споживання електричної енергії у пікові періоди, оптимізує роботу теплових електростанцій України і в кінцевому результаті скорочує споживання газу, вугілля та мазуту.


Згідно п. 12 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України No 1357 від 26.07.1999 р., у разі вибору побутовим споживачем іншого виду тарифу на електричну енергію енергопостачальник встановлює відповідний прилад обліку, диференційований за періодами часу. При цьому споживач оплачує вартість нового приладу обліку з урахуванням балансової вартості та амортизаційного зносу приладу обліку, який змінюється.

Споживач має сплатити вартість виконання робіт з параметризацію, яка визначена Переліком і вартістю інших додаткових послуг, які виконуються Службою обліку електричної енергії ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» на замовлення (договорами) громадян та юридичних осіб та залежить від типу приладу обліку, який необхідно запараметризувати, а також вартість виконання технічної перевірки згідно Переліку і вартості інших додаткових послуг, які виконуються підрозділами ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» на замовлення (договорами) громадян та юридичних осіб.

Тарифні коефіцієнти, зазначені в Порядку застосування тарифів на електроенергію, затвердженому постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики від 23.04.2012 р. No 498 (зі змінами та доповненнями), застосовуються для розрахунків за спожиту електричну енергію зі споживачами, які знаходяться в договірних відносинах з енергопостачальною компанією.

Згідно Порядку застосування тарифів на електроенергію, затвердженому постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики від23.04.2012 р. No 498(зі змінами та доповненнями), за наявності окремого обліку споживання електроенергії заперіодами часу розрахунки населення та споживачів, прирівняних до населення, проводяться за відповідними тарифами та такими тарифними коефіцієнтами:

  • за двозонними тарифами, диференційованими за періодами часу:
  •   0,5 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години);
      повний тариф у інші години доби;

  • за тризонними тарифами, диференційованими за періодами часу:
  •   1,5 тарифу в години максимального навантаження енергосистеми (з 8-ї години до 11-ї години і з 20-ї години до 22-ї години);
      повний тариф у напівпіковий період (з 7-ї години до 8-ї години, з 11-ї години до 20-ї години, з 22-ї години до 23-ї години);
      0,4 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години)

Таким чином, при використанні зонних приладів обліку, абонент економить на споживанні електроенергії законними методами, енергосистема розвантажується, енергоспоживання рівномірно розподіляється за часом доби і як результат — покращується якість енергопостачання.