Обгрунтування ТзОВ «Енергія – Новий Розділ» щодо встановлення тарифів на відпуск електричної енергії та виробництво теплової енергії для ТЕЦ на 2018 рік

Обгрунтування ТзОВ «Енергія – Новий Розділ» щодо встановлення тарифів на відпуск електричної енергії та виробництво теплової енергії для ТЕЦ на 2018 рік


ТзОВ «Енергія – Новий Розділ» провело розрахунки тарифів на відпуск електричної та виробництво теплової енергії на 2018 рік відповідно до Методики, затвердженої постановою НКРЕКП «Про затвердження Методики формування тарифів на електричну та (або) теплову енергію, що виробляється теплоелектроцентралях, теплових електростанціях та когенераційних установках» від 1.08.2017 року.

При формуванні тарифів враховано фактори які вплинули на рівень тарифів.

1. Обсяги електричної енергії.

У розрахунках тарифів враховані обсяги, які надані для формування прогнозного балансу електроенергії об’єднаної електроенергетичної системи України на 2018 рік для затвердження Міністром енергетики та вугільної промисловості України.

2. Паливо.

Паливна складова у тарифах на відпуск електричної та виробництво теплової енергій складає 92%. При розрахунку витрат на паливо враховані питомі витрати умовного палива на рівні:

  • на електроенергію – 403,5 г/кВт.год
  • на теплоенергію – 164,3 кг/Гкал

У розрахунках тарифів ціна на природний газ на рівні ціни природного газу станом на 1 серпня 2017 року:

  • для населення (з транспортуванням) – 5674,70 грн за тис. м куб. (без ПДВ);
  • для релігійних організацій (з транспортуванням) – 3203,70 грн за тис. м куб. (без ПДВ);
  • для бюджетних установ (з транспортуванням) – 8639,90 грн за тис. м куб. (без ПДВ);
  • для інших споживачів (з транспортуванням) – 8639,90 грн за тис. м куб. (без ПДВ).

3. Фонд оплати праці.

Фонд оплати праці розрахований відповідно до порядку визначення витрат на оплату праці, які враховуються у тарифах на розподіл електричної енергії (передачу електричної енергії місцевими (локальними) електромережами), постачання електричної енергії за регульованим тарифом, передачу електричної енергії магістральними та міждержавними електричними мережами, виробництво теплової та виробництво електричної енергії затвердженого постановою НКРЕКП від 26.10.2015 року № 2645.

4. Вартість матеріальних ресурсів.

У статтях «Виробничі послуги», «Сировина та допоміжні витрати», «Матеріальні витрати» та «Інші витрати» вартість матеріальних ресурсів була скоригована з урахуванням основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2018 рік, які визначено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2017 року № 411.

5. Оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності.

Оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності розрахована згідно з наказом Держкомстата України від 13.01.2004 №5 «Про затвердження Інструкції із статистики заробітної плати» та постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 № 440 «Про затвердження Порядку оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів роботодавця».
Також було враховано інші фактори, у тому числі: зростання тарифів на електричну енергію, послуги з водопостачання та водовідведення, плати за користування комунальним майном та інше.
Для стабільної та беззбиткової роботи підприємства у тарифах враховані обігові кошти за рахунок прибутку на рівні 2% рентабельності.

На підставі проведених розрахунків пропонується встановити такі тарифи:
Тариф на відпуск електричної енергії - 325,78 коп./кВт*год;
Тариф на виробництво теплової енергії:

  • для населення – 879,51 грн/Гкал;
  • для релігійних організацій - 527,34 грн/Гкал;
  • для бюджетних установ - 1297,88 грн/Гкал;
  • для інших споживачів - 1465,34 грн/Гкал;

Заступник начальника
планового відділу Р.А.Шаран